Kas peaksite katma lapse, kellel on palavik?

Teades, kuidas lapse palavikku kodus korralikult juhtida, võib teil olla ohtlik vajadus pöörduda lasteaia poole ja hädaabi- ruumi. Koduhaiguse juhtimise strateegiad, näiteks katteta lapse katmine lehe või tekkuga, mängivad olulist rolli kehatemperatuuri reguleerimisel, tingimusel et te seda ei tee.

Taust

Palavik on tavaliselt lapse keha katse nakkuse või haiguse vastu võitlemiseks ja selle vastu võitlemiseks. Lõhnad tekivad siis, kui immuunsüsteem vabastab keemilised ained, mis käivitavad hüpotalamuse, et suurendada keha temperatuuri. Üldiselt on teie lapsel palavik, kui tema rektaalne temperatuur vastab või ületab 100,4 F, tema suukaudne temperatuur vastab või ületab 99,5 F, või tema alasurve temperatuur vastab või ületab 99 F, vastavalt MedlinePlus’i meditsiinilise entsüklopeedia andmetele.

Katte valimine

Palavikuga varustatud lapse korraliku hoolduse tagamise võti seisneb selle mugavuses hoidmises ja selle tagamisel, et temperatuur ei läheks kontrolli alla. Julgustada teda lamama diivanil või voodil ja katta teda keskmise või kergega tekk või lehed. Tünneri või lehe all koo laps ühte kerget riietust, nagu näiteks pidžaamad. Reeglina vältige samaaegselt rasket tekki või mitut tekki, kuna see võib põhjustada ülekuumenemist ja ebamugavuse suurenemist.

Omadused

Üks kehas sisalduvatest meetoditest, mis suurendavad temperatuuri, on aeglustada veresooni ja põhjustada värisemist. Isegi kui teate oma lapse temperatuuri tõusust, et tal on palavik, võite jälgida seda hingeldust ja muid märke, et olete külmad ja tahate teda koondada mitmetesse tekidesse, et oleks mugav. Väldi seda kiusatust, hoiatab Dr. Donald Vickery, endine Colorado Ülikooli Terviseteaduste Keskuse perearstiteaduse kliiniline professor ja kaasasutaja “Hoolitse oma enese eest”. Teie lapsel on juba kõrgem temperatuur ja tema komplekteerimine toob ainult kätte Tõsta temperatuuri kõrgemale, võib see viia ohtliku tasemeni.

Kaalutlused

Kui seda kasutatakse koos nõuetekohase katmisviisiga, on vedelatel oluline roll lapsendatud laste ülemäära ebamugavuse tekitamisel. Julgustada regulaarset joomist, et vältida dehüdratsiooni ja kaaluda oma lapsele leiliseks vanni, mis aitaksid kehatemperatuuri langetada. Kui teie laps ei soovi vanni sattuda, võite vajutada ka niisket pesutit lõualuu, rinna, selja ja jalgade kuuma naha vastu. Jätkata nahahooldusprotseduuri, kattes kerget lehte või tekk, et vältida võimalikku külmavärina tekkimist.