Kasu kitongrass nahale

Lemongrass on India ja Sri Lanka päritolu herb. Seda iseloomustavad pikad triibulised lehed, katkised servad ja terav sidrunikasvandus. Lemongrassit kasutatakse suppide, kastmete ja marinaadide jaoks lihale ja mereandidele. Ravim toimib ka sääsk tõrjuvana. Lisaks võib lemongrassi kasutamine või allaneelamine aidata leevendada mitmesuguseid nahaprobleeme, alates suurtest pooridest kuni seennakkustega. Nagu mis tahes meditsiinilise seisundi korral, pöörduge arsti poole, kui nahaprobleemid muutuvad tõsiseks.

Kasulikud omadused

Lemongrass on mikroobivastane ja antibakteriaalne ravimtaim. See tähendab, et see aitab piirata bakteriaalset või mikroobset kasvu nahas. See võib aidata vältida nahainfektsioone ja vähendada bakteriaalsete infektsioonide põhjustatud nahakahjustusi, nagu follikuliit ja tselluliit. Lemongrass on ka fungitsiidne, mis tähendab, et see aitab nahas seenhaiguste ravimist. Taim on ka kokkutõmbuv, mis kitsendab nahka. See aitab minimeerida poorid, piirata õli sekrete ja anda ajutise nahka pinguldava ravi.

Lemongrass Tea

Lemongrass võib valmistada teed, kasutades kuivatatud või värskeid lehemädaniku lehti, samuti koort ja seemneid. Kuid summad on kõik erinevad. Vastavalt Ageless’i veebisaidile, värske leelaküttega tee tarbeks 1/4 klaasi värsketest lehtedest. Tee kuivatatud sidrunimuriga valmistamiseks kasutage kahte teelusikatäit. Kasutage kahte teelusikatäit seemneid ja ühte supilusikot koorega. Ükskõik millise nende leelisega varieeruvuste korral valage materjali peale üks tass keeva vett ja laske sellel viis minutit seista. Seejärel tõmmake lemongrass ja juua vedelikku.

Essential Oil Application

Kasvatada herbi seenevastaseid ja kahjutuid omadusi, mõjutada kahjustatud nahapiirkonda lemongrassi eeterlikku õli. Eeterlikud õlid on väga kontsentreeritud, nii et leelismärvi õli tuleks enne kasutamist lahjendada veega või teise alusega, nagu oliiviõli. Sidrunimahaõli valmistamiseks segage üks tass oliiviõli ja 1/2 tassi värsket viilutatud ja kooritud sidrunrassist. Kuumeneb kastrulis viieks minutiks, ütleb minu retseptide sait. Enne kasutamist eemaldage kuumusest ja laske jahtuda.

Kaalutlused

Lemongrassi eeterlikud õlid nagu kõik muud eeterlikud õlid ei tohi kasutada neid, kellel on tundlik või väga kahjustatud nahk, kuna see võib põhjustada ärritust. Enne õli kasutamist kontrollige kindlasti seda väikese osa silmatorkavast nahast, näiteks kaela karvapinnast, soovitava Ageless kohas. Kui te ei näe negatiivset nahareaktsiooni 14 tunni jooksul, võite õli rakendada teistes piirkondades. Siiski võib teil tekkida reaktsioon.

Hoiatus

Ole kindel, et teie ostetud materjal on puhas lemongrass, sest teadmata lisandid ravimtaimed võivad põhjustada ettenägematute reaktsioonide. Lemongrass on väga võimas ja võib põhjustada kõrvaltoimeid, kui seda manustatakse või neelatakse. Enne mis tahes manustamist või allaneelamist konsulteerige oma tervishoiutöötajaga, et otsustada, kas suhkruhoolitsus on teie jaoks õige.