Kaela venib lihasele

Kaela tüvi tekib tihti ebaõige positsiooni või ülemäärase kasutamise tõttu. Kui teie töö eeldab, et peate istuma lauale paljude järjestikuste tunni jooksul ja te ei võta sagedasi katkendeid, et oma lihaseid ja liigeseid lahti saada, võib teil tekkida kerge pingetõbi, mis põhjustab ebamugavust ja piiratud liikumist Su pea ja kael. Suunatud kaelapiirkonnad võivad kaela valu ennetada või leevendada.

Näpunäited kaela venitamiseks

Kaela harjutused on petlikult lihtne, kuid need võivad teha suuri erinevusi teie tundes. Kui täidetakse aeglaselt ja õrnalt, võib sihitud kaelavõru aita leevendada jäikus ja ebamugavusi ning taastada liikumisulatus. Alati venitage ettevaatusega ja kui konkreetne venitus põhjustab valu, tõmmake kohe tagasi. Kui teil esinevad sümptomid koos kaela tüvega – nagu tuimus või liigesevalu – õlal või käsivarrel – rääkige oma arstiga.

Head poolrullid

Istuge tugevale toele selja otsaga, käed ringi ja oma pea, mis on joonistatud selgiga. Vajutage oma õlad alla ja teadvusel lõdvestage oma kaela lihaseid, kui lasete lõua su rinnale. Hoidke lühidalt, seejärel hingake sügavalt, kui aeglaselt ja õrnalt rulli pea paremale, kuni teie kõrv asub paremal õlal. Hoidke lühidalt, seejärel libistage oma pead alla ja vasakule. Jätkake pea rulli küljelt küljele neli kuni kuus korda. Tagasi oma pea püstiasendisse ja võtke enne kordamist läbi suuri, lõõgastavaid hingeõhku. Täitke kolm kuni neli komplekti. Maksimaalse kasu saamiseks töötage aeglaselt ja tahtlikult, pikendage oma kaela võimalikult palju rulli igal etapil.

Õngerullid

Istuge tugevas toas, kus jalad on põrandal teie ja teie selja taga. Puhke oma käed külgedelt ja lõdvestage oma käed ringi. Vajutage aeglaselt oma õlgadele ettepoole, seejärel keerake need ringi suurte siledate ringidega üles ja ringi. Hingake aeglaselt ja püsivalt, kui täidate kuus kuni kaheksa tagurpidi pöörlemist. Puhke lühikest aega, siis pöörake ümber oma ringide suunda, tehes teed tagant esiosani. Vältige oma lõua ette kogu treeningu vältel.

Toetatud painduvus

Pange oma põrandale põranda külge ja oma jalgade tallad põranda ees. Siduge sõrmed kokku ja hoidke oma pead oma kätega. Kandke õrnalt survet oma peaga, tõmmates seda ülespoole, kuni teil tekib kerge kerge pinge kaela taga. Hoidke venitamist viieks sekundiks, vabastage pea aeglaselt põrandale, seejärel tõstke lifti 6-8 korda.

Jälgige oma jalgadega õla laiust, lõdvestage käed ja kinnitage oma käed selja taga. Pöörake oma õlad kergelt tagasi. Pöörake aeglaselt ja väga õrnalt pead pea paremale, kuni otsite otse paremast õlast üle. Hoidke venitamist viieks sekundiks, siis näo ette. Pöörake oma pea aeglaselt vasakule, kuni otsite otse vasaku õla kohal, hoidke viis sekundit ja näo ette. Korda külg-külje pööret 10 kuni 15 korda. Vältige oma lõua ettepoole langetamist või kallutades oma pead tahapoole, kui pöörate pead pea paremale vasakule.

Külgmine pöörlemine