Majoneesi ja äädika pähe ravi

Üks vanematele kõige kohutavam telefonikõnedest saab üks kooliõde, kes ütleb, et teie lapsel on pea täid. Vigastusest võib olla raske vabaneda. Minnesota tervishoiuministeeriumi andmetel püüavad inimesed sageli vabaneda uttest sellel eesmärgil kasutatavast loomsetest toodetest. Need on tavaliselt koorekardetükid või šampoonid, mis sisaldavad insektitsiide. Mitte kõik vanemad ei soovi oma lastele kasutada kemikaale, mistõttu on olemas mitmeid ühiseid koduseid ravimeetodeid, nagu majoneesi ja äädika kasutamine.

Funktsioon

Viirusetapi töötlemine kas lihtsustab võtete, seemnete ja munade eemaldamist või tapab olemasolevaid. Vastavalt Ameerika perefirma andmetele on kasulikud isegi ainult pühkimine nitsid – ilma täiendava ravi kasutamata -, kuigi see on ainult umbes poole efektiivsem, kasutades malatiooni sisaldavat peapuutikate ravi. Majoneesi ja äädika kasutamine võib lihtsamini eemaldada vaati ja niidid, samuti nende tapmist.

Tähtsus

Alternatiivsed ravimeetodid on toredad, sest Ameerika perearsti andmetel on teatatud resistentsusest mõnede tavapäraste keemiliste töötlemisviiside suhtes. Minnesota tervishoiuministeeriumil öeldakse, et neil alternatiivsetel meetoditel on mõned eelised, sealhulgas asjaolu, et need on odavad ja mittetoksilised, kuigi need lähevad kauem aega ja pärast ravi tegemist on majoneesi raske eemaldada.

Teooriad / spekuleerimine

Patsientidel dr Alan Greene, kes on spetsialiseerunud looduslikele ravimeetoditele, mis piiravad lapsepõlve kokkupuudet kemikaalidega, kasutavad inimesed äädikat, et aidata neil vabaneda nitsidest juuksevõtist, mistõttu on nende kasutamine lihtsam. See ei ole iseseisev ravimeetod, peate ikkagi veel kammima; toit võib majoneesi ja muid õlisid, nagu oliiviõli või vaseliin, hoida kuni kaheksa tundi, et anda neile aeg varjata ja seejärel Pesta juustest välja. Greeni sõnul leiavad mõned teadlased, et täid asetatakse majoneesi asemel vaid seisvasse seisundisse, mitte aga lämbuvad, nii et need tuleb eemaldada, kasutades majandis töötlemise lõpetamiseks nit-kammi.

Hoiatus

Hoidke kammimata ja vaadake natuke ja täide kuni kahe nädala jooksul, et saaksite veenduda, et sa neid kõiki kätte saaksid. Ükskõik milline ravimeetod, mida te kasutate, korrata seda, et püüda esimest korda vastamata jäetud nitsid või nitsid. Ükski töötlemine ei taga munade tapmist, seega tehke seda sammu, et hoida ära uuesti nakatumise eest.

Ekspertide ülevaade

Ameerika perearsti ja Minnesota tervishoiuministeeriumi mõlemad väidavad, et kodus esinevaid ravimeetodeid, nagu äädikas ja majonees, ei ole nende efektiivsuse tõestamiseks piisavalt uuritud. Siiski ütleb William Sears, arst, kes on kirjutanud rohkem kui 40 lapsevanemate raamatut, öelda, et see on ohutu ravi, mis võib vabaneda vaatist, kuid hoiatab, et see on räpane ja majoneesi võib olla raske pesta. Greene soovitab selleks kasutada rasvaärastusseibi seepi.