Olümpia kaalud vs standardhinnad

Olümpiaplaate vs tavalised plaadid, mis sobivad teie treeningu jaoks? Õigupoolest võidab olümpia kaal peaaegu igas võrdluses. Olümpiaplaadid on tõkke ajal vähem kahjulikud, paremini kohanemisvõimelised ja konkurentsivõimelisuse kaal. Kuid standardsed plaadid on sageli madalamad ja sobivad hästi tõstjate jaoks, kes ei soovi liiga rasket tööd teha. Võrrelge neid ja otsustage, mis on teie jaoks õige.

Aukude suurus

Kõige ilmsem erinevus olümpiakaalude ja standardplaatide vahel on auke suurus. Olympic-plaatidele on 2-tolline auk, samas kui standardplaatidel on 1-tolline auk, mis võimaldab läbida prussi. Sellise ümberasustatud ruumi tõttu on Olympic-plaadid veidi suuremad kui sama kaaluga standardplaadid.

Bar tugevus

Addamantbarbell.comi sõnul hakkavad standardvardad üle 200 kilo kaalukoormusega painutama, samas kui olümpiavõrgud, mis on kaks korda paksemad, on turvasüsteemiga vahemikus 1000-1,500 naela. Painutusplaat võib luua soovimatuid liikumisi ja raskendada liftide tõstmist. Kui plaanite pika aja jooksul tõsiseid lifti, võib olümpia baar ja plaadid olla ideaalne valik.

Pöördemoment

Olümpiavõrgude otstel on tavaliselt pöörlevad otsad, mis rullivad iseseisvalt baarist. See on oluline liftide pöördemomendi vähendamisel, nagu näiteks tõmblukk või kepp, kui kaalud on kalduvad pöörlema. Tavapärastel baaridel pole tavaliselt seda võimalust ja nad võivad aja jooksul kibestuda.

Haardeplaadid

Olümpiaalkaalu võib sageli osta “käepideme” stiilis ja mugavate käepidemetega, mis on sisse ehitatud kaalu järgi. See mitte ainult ei võimalda kaalu hõlpsamini liikuda ja hoida, kuid haardeplaate saab kasutada paljusid dumbbell-ja kettlebell-stiilis harjutusi. Enamik standardseid plaate ei ole ehitatud käepidemetega.

Konkurents

Kui te kavatsete võistlusalasse kaalu tõsta, loobuge standardplaadist niipea kui võimalik. Olümpiaplaate ja baarid on ainsad võistlustel kasutatavad tüübid. Konkurentsivõimelisuse säilitamiseks võistlusel osalejad võistlevad peaaegu alati Olympic jalgpalliga.

Kuigi standardplaate ei saa kasutada olümpia baaris, võidakse Olympic-plaate kasutada tavalistes baarides odavate adapteritega, mis mõned rahalised hüved võivad oma kodusõidusaalide loomisel võtta.

Kohanemisvõime