Õpetaja ja vanem konflikt

Vanemad ja õpetajad jagavad lapse hariduse eest vastutust. Need kaks töötavad koostöös, et edendada lapsele positiivset hariduskogemust. Sageli korduvad, kuid konfliktid tekivad. Konfliktide tõhusaks lahendamiseks ja lahendamiseks, mis on nende lastele parim, on lapsevanematele mitmeid asju.

Kuidas tekib konflikt

Essortment.com sõnul võivad konfliktid õpetajate ja vanemate vahel esineda mitmel viisil. Laps mõnikord edastavad sõnumit valesti või valetab õpetaja kirja või märkmeid. Pole tähtis, et sõltuks teie lapsest tähtsate dokumentide või teabe käsitlemiseks. Vanematel võib olla ka raske tegeleda sellega, et keegi teine ​​on lapsevanematele. Teine levinud vanemate seas on see, et õpetaja ei anna lapsele piisavalt tähelepanu ega kohtle seda muul viisil. Selliseid küsimusi tuleks kõigepealt käsitleda otse teie lapse õpetajaga.

Konverentsi kaalutlused

Mõlemad pooled peavad otsuse tegemiseks otsustama aja ja koha kohta kohtumiseks konverentsil. Varaseskoolituse professor ja haridusalane autor Lillian G. Katz ütleb, et pärast kooli ei ole alati parim aeg. Kell 3 hommikul võib teie lapse õpetaja olla väsinud. Pärast pikka päeva ei pruugi te tema jaoks parimaid tulemusi saada. Esimene asi hommikul enne tööd võib olla hea mõte. Soovitage õpetaja kohtumist klassiruumis, et saaksite olla keskkonnas, kus teie laps on kogu päeva. Kui laps viibib vanemate ja õpetajate konverentsil, siis määrake hea näide ja käitumismudel, mida soovid, et teie laps saaks oma probleemide lahendamisel kasutada hilisemas elus.

Ettepanekud

Katzi sõnul peaksid vanemad alati probleemiga õpetajaga rääkima. Alati tehke õpetaja probleemile teada ja seejärel pöörduge teiste koolipersonali poole koolipoliitikaga määratud järjekorras. Kontrollige fakte alati õpetajaga, enne mis tahes järelduste hüpamist või süüdistuse andmist. Katz ütleb ka, et olla ettevaatlik, et mitte kritiseerima õpetajat lapse ees. Isegi väikesed lapsed võivad lapsevanema kooli või õpetaja jaoks pettuda. See võib põhjustada segadust ja luua hiljem õpilaste hirmu.

Olulised küsimused

Et probleemi juuriks saada, peaksite õpetaja jaoks ette valmistama mitu küsimust. Avaliku kooli vanemate võrgustik soovitab vanematel esitada selliseid küsimusi nagu “Kas minu laps on oma klassi tasemel?” “Kuidas on mu lapse tööharjumused ja suhtumine?” “Kas mu laps osaleb klassis regulaarselt?” Vanemad peaksid ka küsima lapse tugevusi ja nõrkusi, ametlikke katsetulemusi ja sotsiaalseid harjumusi. Pidage meeles, et seni olete kuulnud ainult teie lapse lugu. Õpetaja võib olukorda mõistlikult mõista ja võib olla mõistlik lahendus. Kui te ei jõua kokkuleppele, otsige oma juhendaja – tavaliselt kooli peatoimetaja – resolutsiooni.

Järeldus

Õpetajate ja vanemate hea suhte võti on avatud suhtlemine. See takistab konflikti tekkimist ja muudab resolutsioone palju lihtsamaks.