Soovitatav toitumine lümfotsüütilise koliidi puhul

Lümfotsüütne koliit tekib siis, kui kogu või osa teie suurest või peensoole põletikust. Sümptomiteks on fekaalne inkontinentsus, kõhuvalu, vesine kõhulahtisus, kehakaalu langus ja iiveldus. Pärast kolonoskoopia või paindliku sigmoidoskoopia läbiviimist selleks, et seda haigusseisundit korralikult diagnoosida, soovitab arst teil oma dieedi muuta lisaks põletikuvastaste ravimite ja kõhulahtisusevastaste ravimite raviks.

Toiduained, mida vältida

Teie lümfotsüütilise koliidi dieet algab toidu kõrvaldamisega. Arstid on teadlikud riikliku seedetrakti informatsioonikeskuse andmetel kõhulahtisuse süvenemisest. Need toidud hõlmavad piimatooteid, rasvarikka toitu, näiteks küpsetatud või tervet munat ja kofeiini. Ärge sööge toitu, mis võiks teie kõhtu ärritada, näiteks praetud toidud või vürtsised toidud. Lisaks piirata oma tarbimist kõrge kiudainetega toitude, nagu uba, köögiviljad ja pähklid. Need toidud on seedimisele raske ja võivad halvendada teie seisundit. Lõpuks ärge alkoholi tarvitage, sest see võib teie dehüdraatida ja halvendada lümfotsüütilise koliidi sümptomeid.

Süüa toitu

Michigani tervishoiusüsteemi ülikool soovitab, et suurendaksite toitumist toiduga, millel on teatud toitainete sisaldus, mis on kadunud ülemäärase kõhulahtisusega. Kuid paluge oma arstil testida mineraalsete ja vitamiinipuuduste pärast, enne kui suurendate nende vitamiinide ja mineraalirikaste toiduainete tarbimist. Kui arst leiab, et teil on kaaliumi puudulikkus, tõstke kaaliumi sisaldavate toiduainete, nagu rohelised, lehtköögiviljad ja teraviljad, tarbimist. Kui teil on magneesiumipuudus, sööge rohkem pähkleid ja teravilju; tarbige pehmeid ja kergesti seeditavaid toiduaineid nagu banaane, õunapuuvilja ja riisi ning jooge palju vedelikke, nagu vesi, maitsestatud puuviljamahl ja puljong Aidata teil jääda asümptomaatiliseks, vastavalt MayoClinic.com-le. Lõpuks küsige oma arstilt, kas te peaksite juua ravijärjekorda toidulisandite joogid, et saaksite soovitud päevase kalorite tarbimist saavutada.

Kaalutlused

Kuigi meditsiinitöötajad ei tea, mis põhjustab lümfotsüütilist koliiti, näivad mõned ravimid selle algust. Nende ravimite hulka kuuluvad ibuprofeen, aspiriin, depressioonivastased ravimid ja retseptiravimid ja bronhitoosivastased antatsiidid. Seepärast rääkige oma arstiga muudest ravimitüüpidest, mis on saadaval nende ravimite asendamiseks koduses raviskeemis.

Hoiatus

Rääkige oma arstiga sellest, kuidas soovitatud lümfotsüütilise koliidi dieet sobib teie ettenähtud raviskeemiga enne programmi käivitamist. Teie arst võib soovitada, et võtate tööle registreeritud dieediarst, kellel on selles seisundis asjatundlikkus, et aidata teil koostada toitumiskava ja retsepti komponentide asendusnimekirja, mis aitab teil teie lümfotsüütilise koliidi sümptomeid paremini juhtida.