Valu pärast õla pressimist

Kehaehitus on teie tervise säilitamise oluline osa. Kuid nende harjutuste teostamine valesti võib põhjustada vigastusi. Üks selline harjutus, õlg vajutage, aitab tugevdada oma õla, kuid see võib põhjustada ka kaela valu. Selle vältimiseks veenduge, et harjutus on õigesti teostatud. Kui te kaotate oma kaela, raviks vigastus korralikult kodus või võtke ühendust oma arstiga.

Õnarööp või ajakirjandus on õppetöö, mille eesmärgiks on lihaste ehitamine oma õlgadele. Abaosa vajutamiseks korralikult asetage püsti koos baari oma peaga. Haarake riba natuke laiemalt kui oma õlad. Kui olete riba kontrolli all, tõstke see oma pea kohal. Seejärel langetage riba oma näo ees, oma kääridesse. Korrake seda protsessi soovitud korduste arvuga. Seda saab teha ka seismisel, kuigi see võib põhjustada soovimatut stressi teie seljal. Lisaks saate asendada dumbbells.

Kui tehakse ebaõigesti või kui te üritate liiga palju kaalu tõsta, võite kahjustada kaela. Tõenäoliselt kannatab teil lihaspinge. Tüved tekivad, kui teie lihased on üle koormatud, mis viib väsimuseni ja lõpuks tüvele. Kaela tüved võivad tekkida ka lihtsalt, hoides oma lihaseid pikka aega pinges. Kui te kaela pingutate või vigastate, lõpetage harjutused, mis põhjustavad valu kohe ja ärge pöörduge, kuni vigastus on paranenud.

Väiksema kaelavalu võib tavaliselt ravida enesehooldustoimingutega, kaasa arvatud puhke-, käsimüügiravimid, vaheldumisi kuuma ja külma ravi ja õrna venitamise vahel. Kui see ei toimi, võib osutuda vajalikuks agressiivsem ravi. Teie arst võib teile anda tugevama valuvaigisti või kortikosteroidide süstimise. Füüsiline teraapia võib ka kaela valu ravimisel olla pikk. Mayo kliiniku järgi võib ravi parandada valu, taastades lihaste funktsiooni, optimeerides poos lihaste ülekoormuse vältimiseks ja suurendades oma kaela lihaste tugevust ja vastupidavust.

Kuigi kaela valu ei vaja alati arstiabi, võib see mõnikord olla tõsiseks terviseprobleemiks. Mayo kliiniku andmetel pöörduge viivitamatult meditsiinitöötaja poole: laske valud õlavarre või käe alla, tuimus või tugevus kadu kätes, põie või sooleharjumuste muutumine või suutmatus Puudutage oma lõua rinnale; vigastuste vältimiseks veenduge, et see ei tõstaks rohkem kehakaalu kui keha saab hakkama saada. Alustage aeglaselt ja aja jooksul järk-järgult lisage kaalu. Paluge koolitajal või professionaalil tõestada, et harjutus on õige vormi, kui te pole kindel.

Õlgade vajutus

Kaela vigastus

Ravi

Kaalutlused