Madala glükeemilise india toiduga

Paljud India dieeti põhitoidud on kõrge glükeemilise ja nagu ka teistel ameeriklastel, on ameeriklastel II tüüpi diabeedi ohus. Tegelikult on Ameerika Ühendriikide Aasia indiaanlaste seas kõrgem risk II tüüpi diabeedi tekkeks kui Ameerika päritolu arstide ühendus. Madala glükeemilise dieedi järgselt aitab teil kontrollida veresuhkru taset, kui teil on suhkurtõbi ja vähendate selle tekitamise ohtu, kui teil seda ei ole. Glükeemiline indeks näitab, kui kiiresti süsivesikute toit suurendab veresuhkru taset. Madala glükeemilise toidu puhul on GI väärtuseks 55 või alla selle.

Oad ja kaunviljad

Pulsid on rikkad kiudainete ja India köögivilja põhiosa. Indiaanlaste hulgas on eriti tuntud kikerherned, aeduba, mungakarbid, läätsed ja mustanahalised herned. Nende kaunviljade glükeemiline indeks on vahemikus 29 ja 33, mistõttu nad on hea valik. Jätkake nautida traditsioonilisi roogasid nagu chana masala – kikerhernes ja punane neerukarjat. Kiudisaldusega dieedid vähendavad 2. tüübi diabeedi riski. Kaunviljad on rikkad lahustuvast kiust, sellist kiudaineid, mis lahustub vees ja aeglustab suhkru imendumist ja aitab vähendada kolesterooli.

Teravilja terad

Terad on suur osa India köögist, alates hommikust rohutidest nagu naan riisist. Traditsioonilised India söögid koosnevad rafineeritud versioonidest nendest teradest, mis on kõrge glükeemilise sisaldusega. Toiduainete geograafilise tähise alandamiseks ei pea te neid toiduaineid sisaldama. Selle asemel kasutage oma roogi terveid terveid. Näiteks valge naani leiva asemel vali terve nisu roti või chapati, mis on alam-glükeemilised lehtpuid. Tehke kodus naan, kasutades krakitud nisu. Lihtsalt söödake basmati riisi ja vali aeglaselt valmistatud või pruun basmati riis.

Klamberköögiviljad

India dieet koosneb paljudest madala GI-köögiviljadest koos juurviljakidega, mis on kõrge glükeemilise sisaldusega. Klambrid nagu lehtköögiviljad, baklazaan, rohelised oad, lillkapsas, suvine squash, suvikõrvits, artišokk, ubaamäed, kurk ja gourd on head madal glükeemilised võimalused. Kuid juurköögiviljad nagu peet, rotabaga ja kartul on kõrge GI-ga. Kui teie toidud nõuavad juurvilja, vali madala glükeemilise valiku, nagu porgandid, pastinaak ja jamss, mille geograafiline tähis on 35 kuni 54.

Klamberköögiviljad

Puuviljad on ka osa traditsioonilisest India dieedist ja paljudest klambritest on madal geograafiline tähis. India toidudest on tavalised puuviljad papaia, aprikoosid, greipfruud, mango, kiivid, virsikud ja pirnid, mille kõigil on värske värskuse valmistamisel GI tase alla 60. Mahl konserveeritud puuviljal on märgatavalt suurem glükeemiline indeks. Teistes puuviljadest nagu kantoolupp ja ananass on mõõdukas glükeemiline indeks vastavalt 65 ja 66. Kuigi see ei ole tehniliselt madal glükeemiline, võivad väiksemad portsjonid neist puuviljadest sobida nende toidule.