Neem õli pähklite jaoks

Vaht, tuntud ka kui Pediculosis capitis, elab inimese juuksed, toites väikestes kogustes verd, mille nad juhivad peanahalt. Vatsu vabanemine on sageli raske. Üleliigsete insektitsiididega töötlemine on tihti mürgine ja võib osutuda ebaefektiivseks, eriti kui täidavad resistentsust. Neemi õli on alternatiivne karmide kemikaalide töötlemine.

Lõuapoolsed infektsioonid

Võid ei saa hüpata, lennata ega ujuda, kuid need kergesti üle minna ühelt inimeselt teisele, indekseerides, otse peas-peaga kokkupuutel või otseses kontaktis elavate tähnidega varjatud kangaga. Kui mustik kukub juustest välja, sureb ta üsna kiiresti, umbes kaks kuni kolm päeva, kuna neil on raskusi peremeesorganismile tagasi minna, eriti kui see on vigastatud või nõrk verejahu puudumisest. Näriliste nakkused esinevad sagedamini tüdrukutes kui poisid, kuigi põhjus on ebaselge.

Eluring

Vutide elutsükli jooksul sööb emaslooma inimvere ja kaaslase. Pärast ühte või kahte päeva asetab ta munadele juuksefolliikulisid peanaha lähedal, kinnitades need veekindla liimiga sarnase ainega, mida ei saa välja pühkida ega puhuda, nagu ka fööniga. Ühe emase louse võib panna 50-150 muna. Need munad, nn nitsid, lüüakse, toodavad nümfi. 10 päeva jooksul pärast haudumist on nümfid valmis matta. Täiskasvanud elavad ligikaudu 9 kuni 10 päeva pärast paaritumist. Seega on kogu keha eluea pikkus vähemalt 20 päeva.

Insektitsiidravi

Standardsed insektitsiidravimid tapavad vaime rünnates nende närvisüsteemi. Nitsidel pole närvisüsteeme ja seepärast ei mõjuta insektitsiidravi. Tõsiste hammastega kammide eemaldamine aitab vältida jälestamist, kuid sageli on see raske, eriti väga paksude pikkade juustega inimestele. Isegi üks vastamata nend annab tulemuseks uue loosi, mis võib seejärel panna veel 50-150 muna.

Neem Oil

Neemi õli on Indiast pärinev igihaljas puu, mis on saadud Indiast. Ekstraktid taime puuviljadest ja seemnedest annavad heledat oranži kuni tumepruuni, paksu õline aine, millel on väga terav lõhn. See ei lahustu vees. Nimeõli toimeaine koos täide näib olevat asadiraktiin, orgaaniline tetranortiderpeenoidmolekul, mis sarnaneb putukate lühiphormooniga ja hävitab putukate elutsüklit. Muud komponendid nagu steroidid ja triterpenoidid on osa ka Neemi õli koostisest.

Menetlus

Neeme õli nakatumise raviks tuleb eemaldada kõik täid – elusad, surnud ja lõugad. Protsessi alustamiseks pesta juukseid šampooniga, millele on lisatud väikest kogust puhast nimeõli. Töötage šampoon juustele ja laske sellel pea 10 minutit inkubeerida. Loputage šampoon ja kasutage konditsioneer, mis muudab järgneva kammimise lihtsamaks. Kandke juuksed käterätikudesse; kandke juustele lahjendamata neemõli ja kleepige see läbi, eemaldage protsessis kõik täid või nitsid. Hoidke hunnikest või nitsidest kotti ja hävitage see prügikasti, et vältida resistentsust. Jätkates veelgi vaeseid vaikuid, märake juuksed plastkorgiga ja pange üleöö plastikust ühekordseks kasutamiseks. Korrake seda protseduuri iga kahe nädala tagant, tagamaks, et kõik täid on eemaldatud.

Neemi õli tõhusalt kõrvaldab täid kõikidel nende elutsükli etappidel. Kuigi mehhanism näib toimuvat aasadiraktiini toimest, on ka teisi teooriaid. Näib, et Neemi õli pärsib söömise ja hammustava käitumise mõju, vähendades nende istuvust oluliselt näljahetkest. Neemi õliaine äge lõhn võib tõrjuda vaati, seega toimides profülaktilise vahendina.

Teooriad