Iiveldus ja madala D-vitamiini ja vitamiin B-12 sisaldus

Iiveldus on sümptom, mis ütleb teile, et teie keha ei ole midagi õige. Te võite seostada iiveldust ainult siis, kui sööte rikutud toitu, gripi saamist või raseduse esimestel kuudel, kuid paljud muud tegurid ja tingimused võivad põhjustada iiveldust. Vitamiinipuudused ei ole tihti seotud enamiku sümptomitega, mida kogenud inimesed arenenud ja moderniseeritud riikides elavad, kuna eeldatakse, et me kõik oleme hästi toitnud, kuid need ei ole Ameerika Ühendriikides haruldased ning võivad kaasa aidata sümptomite levimisele, Meditsiin. Näiteks võib D-vitamiini või B-12 väike sisaldus mõnel inimesel põhjustada iiveldust.

Iiveldus

Iiveldus on ebamäärane haigusseisund või pearinglus, mis põhjustab magu ja ebamugavustunne maos. Iiveldus põhjustab tihti soovimatut soovi oksendada, kuid mitte alati. “Harrisoni sisehaiguste põhimõtted” on liikumispuudega seotud iivelduse üldine põhjus, kuid orgaanilised põhjused hõlmavad kõhuinfektsioone, toidumürgitust, ravimite mürgisust, rasedust, ülearustamist, stressi, leina ja depressiooni. Toitainete nagu vitamiinide puudused on meditsiinitekstidel harva seotud iiveldusega, kuigi on tõdetud, et vähemalt 10 protsenti juhtudest on teadmata etioloogiaga. Antiemeetikumideks liigitatud ravimid on sageli soovitatavad iivelduse vähendamiseks.

D-vitamiin

D-vitamiin toimib rohkem kui hormoon kui tüüpiline vitamiin. D-vitamiini üks peamisi ülesandeid on aidata teie keha reguleerida kaltsiumi ja fosfori taset. Sellisena on see oluline tugevate luude ja hambad, lihaste toon ja meeleolu. Kui teil ei ole piisavalt D-vitamiini, väheneb kaltsiumisisene soolte imendumine ja teie keha peab vabanema teie luudest teie vereringesse, et säilitada funktsionaalne biokeemia, mis lõpuks viib luuhaiguste osteoporoosi ja osteomalaatsia vastu. Kuid liiga palju kaltsiumi veres, mida nimetatakse hüperkaltseemiana, võib vastavalt raamatule “Inimese biokeemia” põhjustada iiveldust. Pealegi on D-vitamiini puudulikkuse esmasümptomiteks sageli esinevad lihas- ja liigesvalu, väsimus, depressioon, unehäired Ja soolehäired. Ükskõik kumb neist esmasest sümptomist võib tundlikel inimestel põhjustada iivelduse tunde.

Vitamiin B-12

Vitamiin B-12 osaleb teie keha paljudes funktsioonides, nagu ainevahetus, punaste vereliblede tootmine, närviülekanne ja lühiajaline mälu. Alzheimeri tõvega väga sarnased jäsemete, aneemia, depressiooni ja sümptomitega väga sarnased sümptomid ja tundlikkus on hästi tuvastatud B-12 puudulikkuse pikaajalised sümptomid, kuigi tavalised varajased sümptomid, mis on kergesti märgatavad, on väsimus, halb seedimine, isutus ja iiveldus .

Madalate tasemete põhjused

D-vitamiini ebapiisava taseme kõige sagedasem põhjus on sobiliku päikesepaistega kokkupuute puudumine. Paljud inimesed väldivad päikese käes nahavälise hirmu, kortsude ja päikesepaistete pärast, kuid D-3-vitamiini tehakse suures koguses, kui teie nahk on avatud teatud päikesevalguse sagedustele. Suvel on need sagedused kõige levinumad. “D-vitamiini puudus on põhjapoolsetes kliimates kõige tavalisem, sest päikese käes on kõrge UV-kiirguse puudumine, vastavalt” Rahvatervise toitumine: põhimõtteid ja praktikat “;” B-vitamiini puudulikkus on tihti põhjustatud kas ebapiisavast toidust või vaesest Imendumine, mis on tingitud sisemise faktori kadumisest või maohappe puudusest. B-12 imendumiseks kõhuga on vajalik sisemine tegur ja selle tootmine väheneb sageli vananemisega. Hea B-12 allikate hulka kuuluvad organi liha, kala, toidulisandi pärm ja mõned kaunviljad ja lehtköögiviljad.