Maapähkliõli kõrvaltoimed

Maapähkliõli, mis on valmistatud maapähklite pressimisel, on rikas maitse, mitmed tervislikud eelised, samuti mõned negatiivsed kõrvaltoimed. Lõunasöögiks saate seda oma salatilt õlitada või kasutada seda toiduõlina, et lisada oma kana eine. Kuna maapähkliõli on kõrge kalorsusega ja rasvaga, peaksite seda oma igapäevases dieedis piirata.

Kõrge kaloritooted

Järgides range dieedi kava kehakaalu alandamiseks, tuleb teil arvestada iga kalorit, mida tarbite. Maapähkliõli on 45 kalorit 1 tl. Serveerimisel, mis võib kiiresti kokku panna, kui te ei mõõdate oma portselanid. Kui kasutate seda oma plaadil toiduvalmistamiseks või kuivaks, mõõta seda enne tähtaega, et vältida liiga palju kaloreid, vähendades teie kehakaalu suurenemise riski. Maapähkliõli on tugev maitse, nii et tõenäoliselt ei pea te seda enam ära kasutama.

Rasva toimet

Kõik maapähkliõli kalorid pärinevad rasvast, kuid rasvad on head südame tervislikud rasvad. Maapähkliõli on täis monoküllastumata rasva, millel on mitu kasu, kui tarbite seda “halbade” trans ja küllastunud rasvade asemel. Mono-küllastumata rasvad või MUFA-d võivad aidata parandada teie vere kolesterooli, vähendades seega teie südamehaiguste riski, selgitab Mayo Clinic. See hea rasv võib samuti aidata teie veresuhkru tasakaalu stabiliseerida, eriti kui teil on diabeet.

Allergiline reaktsioon

Üks maapähkliõli negatiivseid mõjusid on see, et maapähklid on väga allergiline toit. Maapähkli allergia tekitamine võib põhjustada löövet, kurgu turset ja hingamisraskust, kui tegu on kõige väiksema kogusega. Kui teil on maapähkli allergia, veenduge, et toitu, mille te sööte tellite, ei ole maapähkliõlis keedetud. Rafineeritud maapähkliõli ei pruugi mõjutada teie maapähkli allergiat, kuna töötlemise ajal eemaldatakse väga allergeensed valgud, teatab Peanut Institute. Kui teil on maapähkli allergia, pöörduge arsti poole enne, kui kasutate maapähkliõli.

Antioksüdandid

Maapähkliõli on rikkalikult E-vitamiini, mis toimib nagu teie organismis võimas antioksüdant. Tavalise ainevahetuse või kantserogeenidega kokkupuutel suitsu tõttu moodustuvad teie süsteemid vabad radikaalid. Vabad radikaalid sõidavad teie veres ja kibuvad läbi teie keha, reageerides tervete rakkudega. See toob kaasa oksüdatiivse stressi suurenemise, suurendades krooniliste haiguste, sealhulgas vähktõve, dementsuse, diabeedi ja südamehaiguste riski. Maapähkliõli E-vitamiin aitab vabaneda radikaalidest enne nende kahjustamist, vähendades krooniliste haiguste riski.