Pcos ja vitamiin D puudus

PCOS-i või polütsüstiliste munasarjade sündroomi iseloomustab hormonaalne tasakaalutus ja ebanormaalselt kõrge androgeeni tase, mille tagajärjeks on ebaregulaarne või puudulik periood, depressioon, kehakaalu suurenemine, liigsed näo- ja kehahooldused, tsüstid munasarjades ja viljatus. PCOS peamine ravi põhineb tervislikul eluviisil, mis hõlmab õiget toitumist ja korrapärast füüsilist aktiivsust. Teie süsivesikute tarbimise piirav toit võib tavaliselt juhtida PCOS-i ja selle aluseks olevat insuliiniresistentsust. Näib, et D-vitamiin on paljulubav element PCOS-i sümptomite parandamiseks.

Insuliiniresistentsus näib olevat tavaline probleem enamikule PCOS-ga diagnoositud naistele. Insuliini resistentsust seostatakse tihti hüperinsulineemia või kõrge insuliini tasemega. Insuliiniresistentsusega, kuna teie rakud ei reageeri tavaliselt normaalsele insuliinitasemele, hakkab teie pankreas tootma soovitud efekti saavutamiseks rohkem ja rohkem insuliini. Kõrge insuliini tase, mida täheldatakse insuliinitundlikkuse puudumise korral, võib osaliselt põhjustada PCOS-i hormonaalset tasakaalustamatust ja selle seisundi põhjustatud ebameeldivaid sümptomeid.

Uuringus vaadeldi D6-vitamiini sisaldust veres 206 naistel, kellel oli PCOS-iga diagnoositud, nagu on avaldatud 2009. aasta väljaandes “Euroopa ajakirjandus endokrinoloogia kohta”. Selle uuringu kohaselt on ligi kolmveerand naistel PCOS-st D-vitamiini vaegus. Leiti, et D-vitamiini tase oli madalaim naistel, kellel olid PCOS-iga seotud raskemad komplikatsioonid, nagu insuliiniresistentsus.

Uuring, mis näitab madala D-vitamiini taset naistel, kellel on PCOS, näitab lihtsalt, et on olemas seos, kuid see ei võimalda teadlastel järeldada, kas D-vitamiini vaegus põhjustab PCOS-i või muul viisil. D-vitamiini staatuse rolli kindlakstegemiseks PCOS-is on vaja sekkumisuuringuid. Uuring näitas, et D-vitamiini lisamine D-vitamiini taseme suurendamiseks PCOS-iga naistel oli seotud insuliiniresistentsuse vähenemisega, mis avaldati 2010. aasta aprilli väljaandes “Endokrinoloogiliste uuringute ajakiri”. Kuid see uuring oli väike ja lühiajaline, enne kui jõuti järeldusele, kas kõrgem D-vitamiini sisaldus võib PCOSiga naistel kasu saada, on vaja rohkem andmeid.

Lihtne vereanalüüs aitab teil tuvastada, kas teil on D-vitamiini puudus. Kui see nii on, siis võtke D-vitamiini lisamine vastavalt arsti soovitusele, et oma 25-hüdroksü-D-vitamiini sisaldus oleks optimaalses vahemikus, seda on mõistlik teha, pidades silmas selle olulise D-vitamiini pakutavaid tervisega seotud eeliseid. Kuigi roll D-vitamiini PCOS-is on endiselt ebaselge, teie tervislik seisund on kasulik optimaalse D-vitamiini taseme saavutamiseks. Täiendades D-vitamiini, jälgige oma PCOS-i sümptomeid, et näha, kas neid mõjutab teie D-vitamiini sisaldus.

Insuliini resistentsus ja PCOS

D-vitamiini puudus ja PCOS

D-vitamiini täiendus

D-vitamiini puuduse korrigeerimine