Jojobaõli roll tervenemises

Jojoba – hääldatud “ho-ho-ba” – õli pärineb Simmondsia chinenis põõsa, mis on emakeelena Ameerika Ühendriikide edelaosas ja Mehhiko loodeosas. See ei ole tegelikult õli, vaid pigem vedel vaha, mille omadused on väga sarnased inimese nahaõliga, nii et see ei tekita tavaliselt allergilise reaktsiooni, isegi väga tundliku nahaga inimestel. Täidetakse vitamiinide ja teiste toitainetega, see võib kaitsta ja parandada nahka ja taastada kahjustatud juuksed.

Ajalugu

Edela-Ameerika Ühendriikide kodumaised ameeriklased on sajandeid kasutanud jojobaõli kui ravimit, mis on haavade ja põletuste raviks, päikesepõletuse leevendamiseks, toidulisandiks, juuste raviks ja söögiisu leevendamiseks, kui toitu oli vähe. Pärast seda, kui Ameerika Ühendriigid keelasid seemnerahuõlide kasutamise 1974. aastal, sai jojobaõli šampoonide, seebide ja muude kosmeetikavahendite asenduseks.

Sisu

Jojoba tervendavate omaduste saladus on selle sisu. See on täis selliseid toitaineid nagu B-komplekssed vitamiinid, räni, kroom, vask, E-vitamiin ja tsink. Jojoba õli on ka kõrge joodiga, mis aitab võidelda infektsioonidega. See sisaldab müristiinhapet, millel on põletikuvastased omadused. Selle struktuur sisaldab suurt osa küllastumata rasvhapetest, mis on looduslikud määrdeained ja estrid – orgaaniliste hapete ja alkoholide kombinatsioon.

Barjäär

Jojoba õli moodustab nahale või juustele mittesisaldava, veekindla kihi, mis on kahesuunaline barjäär. See barjäär kaitseb nahka karmide elementide ja mikroorganismide eest, mis võivad põhjustada nakkust, ja samal ajal takistab naha või juuksefolliikuli põlemisel tekkivat niiskust. Lisaks sellele on jojobaõlikal antibakteriaalsed omadused, mis tähendab, et ta suudab ära hoida baktereid ja seeni. See kombineeritud toiming soodustab ideaalse keskkonna naha looduslike tervendavate omaduste toimimiseks nende täielikuks toimimiseks.

Õlivahetus

Kuna selle struktuur on väga sarnane inimese nahaõlile – rooma- ja jojoobale võib aidata naha kuivust parandada vananemise või keskkonnategurite tõttu kaotatud õli tootmise asendamisega. See aitab kontrollida rasunäärme ületootmist, teavitades keha sellest, et seal on küllaldane õli, ja erinevalt naha tervisest ei ummista poore. Selle määrdeained soodustavad ka jääkide eemaldamist nahale ja juustele, soodustades puhast keskkonda paranemiseks.

Kasutab

Jojoba õli on efektiivne kuiv nahahooldus, nii niisutaja kui ka kuivatamise eest kaitsva ainega. Samuti on see näidanud suutlikkust vähendada peeneid jooni. Sel põhjusel on see populaarne losjoneid, puhastusvahendeid, vannitooteid, küünte hooldus, meik ja päikesekaitsekreem. Jojobaõli aitab parandada akne, vähendades rasvkoe tootmist ja varjestades baktereid. Mõned ravitooted külmavillide, kobarate haavade ja sportlase jalgade jaoks sisaldavad ka jojobaõli.

Jojoba õli märkimisväärne stabiilsus kõrgel temperatuuril ja kõrgetel rõhu tingimustel on inspireerinud teadlasi selle loodusliku toote muude kasutusviiside uurimiseks. Üks selline võimalus on kasutada alternatiivkütusena. Araabia Ühendemiraatide ülikooli teadlased avastasid, et jojoobi õlipõhine kütus põhjustab vähem mootori kulumist ja eraldab vähem saasteaineid kui traditsioonilised naftapõhised kütused.

Väljavaade