Lihtne oliiviõli pasta kastmes

Sööda koostisainete nimekirja lihtne säilitamine on tihti kõige tõhusam viis tassi ettevalmistamiseks ning pasta kastmed pole erandiks. Lihtsas kastmes esile tõstetakse ainult üks või kaks erinevat maitset, mis võimaldab teil nautida makaronide tekstuuri. Kuigi põhitootekastmeks on klassikaline valik, on põhilisest koostisosast koosnev oliiviõli kastmed ka lihtsaks ettevalmistuseks ja erinevateks maitseomadusteks.

Kuigi kaste on roogi hädavajalik osa, on oluline ka õige pasta valimine. Põhilised spagetid või spaghettinid tõusevad hästi nii oliiviõli kastme kuju ja tekstuuriga. Värske pasta võib imada liiga palju õli. Spageti pasta manustamisel tuleb kasutada vähemalt 4 tsüklit. Iga pasta kilogrammi kohta vett, nii et see ei liigu kokku. Lisa 1 spl. Soola vesi enne pasta lisamist ja küpseta see pisut kindlale, kuid paindlikule etapile või umbes kaheksa kuni kümme minutit. Eemaldage spagetid mahutist ja ärge seda enne selle keemist katki.

Kui oliiviõli mängib roogil sellist peamist rolli, kasutage ekstra-neitsioliiviõli. Ekstra-virgin tähendab, et see on pärit oliivide esimesest pressimisest ja on külmpressitud, seega ei kasutata kuumust ega kemikaale. Ekstra neitsioliiviõli on rohkem lõhnav ja maitsev kui nafta, mis pärineb järgnevatest pressimistest.

Lihtsa oliiviõli makarontüki valmistamiseks lase oma pasta keema ja kuumutada umbes 1/2 tassi oliiviõli pudelit keskmise kuumusega. Lisage mõni küüslauguküünt õlikomplektile vastavalt oma maitsele ja küpseta, kuni see muutub kahvatu kuldseks värviks. Eemaldage pudelit soojusest ja lisage käputäis hakitud peterselli. Lisage oma kuivatatud spagetid nuudlid pannile ja segage enne serveerimist kõik kokku.

Mõelge mõne täiendava koostisosa lisamisele kaste, kui soovite maitset mõnevõrra elavdada. Küpsetatud parmesani juust lisab kuuma pastataga segatult selge maitse ja kreemika tekstuuri. Piserdades mõned tšillihelbed läbi tassi, lisab mõnda vürtsi. Samuti võite lisada tassi olulisemateks salati krevettide või kuubikuteks valmistatud kana. Pidage meeles, et oliiviõli baasil valmistatud kaste on kalorsetes suurem kui tomatipõhine kaste.

Pasta

Oliiviõli

Kokku panna

Lisandused