Liiga palju limonaadi joomise kõrvaltoimed

Üks tass külmutatud limonaadist sisaldab 99 kalorit ja 25 grammi suhkrut või 6 tl. Suhkrut. American Heart Association soovitab naistel tarbida vähem kui 100 kalorit päevas lisatud suhkrute – umbes 6 tl – ja mehed tarbivad vähem kui 150 kalorit päevas – umbes 9 tl saia. Maailma Terviseorganisatsioon soovitab hoida oma suhkrutarbimist vähem kui 5 protsenti kogu päeva kaloritest. See võrdub 6 tl päevas täiskasvanu keskmise pikkusega ja kaaluga. Suured suhkruga toidud võivad põhjustada hammaste lagunemist, kehakaalu tõusu ja kroonilist haigust. Limonaadi happesus võib samuti põhjustada kõrvetised. Jooge limonaad mõõdukalt, et vältida soovimatuid terviseprobleeme.

Kaalutõus

Suhkrud joogid, näiteks limonaad, ei jäta teid küllalt samale tasemele kui toit. Harvardi rahvatervise rahvuste koolkond märgib, et inimestele, kes joovad suhkrumaid, ei sööta vähem, et tasakaalustada oma jookide kaloreid. Suhkruvabad jookid võivad põhjustada ka teiste suhkru- ja kalorsusega toitude teket. 2011. aasta uuring New England Journal of Medicine näitas inimesi, kes jõid ühe 12-untsi magustatud joogi päevas, kellele lisandus aastas ekstra nael, võrreldes nendega, kes seda ei teinud. Lisatähtsus võib põhjustada ülekaalulisust ja hulga kroonilisi terviseprobleeme ja ravikulusid.

Hammaste lagunemine

Lemonade on happeline ja magus, mis on täiuslik retsept õõnsuseks. Limonaadi hape tungib teie hammaste välimise kihini ja teie suu söödavad bakterid annavad suhkrule tulemuseks hammaste lagunemise. Liiga palju limonaadi joomine võib põhjustada hammaste lagunemise ja liigse tundlikkuse tekitamise, ilma et oleks raskem süüa või juua valu ilma. Lemonade võib põhjustada hammaste kollastumist, kuna emaili kaob.

Kõrvetised

Kui mao happelised mahlad voolavad tagasi ülespoole, puutuvad nad söögitoru vooderdiga ja võivad põhjustada kõrvetised või happe refluks. Kõrvetised on ebamugav, põletustunne rinnavähi või ülemise kõht. Hobus tsitrusviljades, näiteks sidrunites, suurendab hapet maos. Clevelandi kliinikus soovitatakse tsitrusvilju vältida, kui teil tekib kõrvetised, nii et hoiduge limonaadist, kui see põhjustab teie happe tagasivoolu või proovige lahjendada seda veega.

Südamehaigus

Harvardi meditsiinikooli andmetel moodustavad lisatud suhkruid 10 protsenti Ameerika keskmistest kaloritest. Enamasti lisatud suhkrud pärinevad suhkru-jookidest, näiteks limonaadist. 2014. aastal avaldatud “JAMA Internal Medicine” poolt välja antud 15-aastane uuring näitas, et suukaudsed kalorid tarbivad 25 protsenti tõenäolisemalt surevad südamehaigustest kui isikud, kes tarbisid kümne protsendi või vähem kalorit suhkrust sõltumata vanusest, Sugu, kaal ja füüsiline konditsioneerimine. Täpne põhjus on ebaselge, kuid see võib olla tingitud kehakaalu suurenemisest, õõnsustest ja haigustekitajate vähese hulga vitamiinide ja mineraalide puudumisest.