Lüsiin ja adderall

Lüsiin ja Adderall erinevad oma keemilisest koostisest ja rollist, mida nad teie tervises mängivad. Lüsiin on looduslik aine, mida leitakse toitudes, mida sööte. Adderall on keemiliste kemikaalide segu, mis jäljendab looduslike neurotransmitterite toimet. Võimalikud kõrvaltoimed on igal retseptiravimil teise bioloogiliselt aktiivse keemilise ühendiga. Oluline on alati konsulteerida arstiga enne, kui võtate lüsiini sisaldavaid ravimvorme või toidulisandeid koos ettenähtud ravimitega.

Lüsiin

Lüsiin on üks 22 aminohappest, mida keha kasutab valkude tootmiseks. Lüsiin aitab kaasa ka luu, kollageeni ja nahakoe arengule ja tervisele. Teie keha võib oma vajaduste rahuldamiseks sünteesida piisavas koguses mõnda aminohapet, kuid lüsiin on üks 11 asendamatust aminohapet, mis võib saada ainult toidust või toidulisanditest. Marylandi Ülikooli Meditsiinikeskuse veebisaidi järgi on lüsiinipuudulikkuse sümptomiteks väsimus, iiveldus, pearinglus, isu kaotus, ärevus, verevalumiga silmad, aeglane kasv, aneemia ja suguelundite häired.

Adderall

Adderall on retseptiravim, mida kasutatakse tähelepanupuudulikkusega hüperaktiivsuse häire (ADHD) ja narkolepsia raviks. Üksainus Adderalli tablett sisaldab võrdsetes kogustes nelja erinevat amfetamiini keemilist ainet: dekstroamfetamiini sahhariat, dekstroamfetamiini sulfaat USP, amfetamiinsulfaadi USP ja amfetamiini aspartaatmonohüdraat. Adderall on Ameerika Ühendriikide narkootikumidevastase võitluse amet II klassi aine, kuna see on sõltuvuses ja suur kuritarvitamise potentsiaal.

Adderalli ja Lüsiinide hoiatused

Toidu-ja Ravimiameti veebisaidil avaldatud ravimi juhendi kohaselt on tõsised Adderall’i kõrvaltoimed näiteks äkksurm surmades, südamehaigused, insult, südameinfarkt ja vererõhu tõus. Adderall võib teie käitumist kahjustada. See võib põhjustada või halvendada bipolaarset haigust. Samuti võib see põhjustada agressiooni, vaenulikkust ja muid käitumisprobleeme. Muud kõrvaltoimed hõlmavad laste aeglustunud kasvu, nägemishäireid, peavalu, söögiisu vähenemist, närvilisust, unehäireid, meeleoluhäireid ja kehakaalu langust. Ühes või teises vormis on lüsiin kõigis keha rakkudes. Lüsiinipreparaadid on üldiselt ohutud – isegi annustes kuni 3 grammi päevas. Kuid “Alternatiivse meditsiini ülevaate” kohaselt avaldatud monograafia kohaselt võivad doosid, mis ületavad 10 grammi päevas, võivad põhjustada maoärritust, iiveldust, kõhukrampe ja kõhulahtisust. Lisaks võivad suured lüsiini annused põhjustada sapikivid ja kahjustada neerufunktsiooni.

Ravimite koostoimed

Drugs.com sõnul puudub lüsiini ja Adderalli vahel ravimite koostoime. Tootja 2009 Shire Canada Inc. esitatud monograafia ei kajasta ühtegi ravimi koostoimet ega hoiatusi kõrvaltoimete kohta, mis on põhjustatud lüsiini võtmisest koos Adderalliga. Lisdeksamfetamiin – teine ​​ADHD retseptiravim – võib tõendada, et lüsiini ja Adderalli vahel ei esine kõrvaltoimeid. Lisdeksamfetamiini valmistatakse lüsiinimolekuliga keemiliselt ühendades d-amfetamiini molekuliga – Adderalli koostisosaga. Kui maos on, laieneb Lisdeksamfetamiini molekul uuesti d-amfetamiini ja lüsiiniks.