Naatriumglutamaadi kasulikkus

Mononaatriumglutamaat on lisaaine, mida kasutatakse toidu maitset suurendamiseks. See valge aine on L-glutamiinhappe naatriumisool, mis on looduslikult toidus leiduv aminohape. Mononaatriumglutamaat sarnaneb sool või suhkruga ja on maitsetu, kui söönud soolo. Üks toidule mononaatriumglutamaadi lisamise eelis on täiendav lõhnaplokk. Samuti lubab koka vähendada nende kasutatava lauasoola kogust.

Maitse

Mononaatriumglutamaat toob välja söödavate toitude maitse. Euroopa Toiduinfosüsteemi või EUFICi sõnul lisandub see ka töödeldud toitudele, külmutatud toiduainetele, konserveeritud suppidele ja puljongidele, salatikastmetele ja vürtsisegudele. Mononaatriumglutamaat või MSG tähistab ka hüdrolüüsitud sojavalku ja autolüüsitud pärmi. Vastavalt 2008. aasta märtsis avaldatud “New York Timesi” artiklile pakuvad köögid kogu maailmas endiselt seda lisaainet. See lisab toidu viiendale maitsele nimetusega “umami”. Toidust saadetavat mahulist mononaatriumglutamaati on kirjeldatud mitmete positiivsete omadussõnade abil: lihavad, südamlikud, ümarad, söödav ja “puljongilaadne”.

Naatriumi vähendamine

Mononaatriumglutamaat võib asendada teisi naatriumisisaldusega maitseaineid toidus. MSG-l on üks kolmandik naturaalsest kogusest, mida see lauasool on. Koogid, kes kasutavad seda lisandit maitseainetes, võivad vähendada kuni 40 protsendi ulatuses kasutatava lauaveini kogust ja toidunõud jäävad maitseks.

Ohutus

Rahvusvahelise Toiduinfo nõukogu asutuse või IFICFi andmetel on mononaatriumglutamaadil sadu uuringuid selle ohutuse toetamiseks. Mõned järgmised valitsusasutused ja teised organisatsioonid peavad MSG-d ohutult kasutamiseks toidu lisaainena: Ameerika Ühendriikide toidu- ja ravimiamet, National Academy of Sciences, Euroopa Ühenduse toidu teaduskomitee ja Ameerika meditsiiniliit. Mononaatriumglutamaat ei ole allergeen. IFICF juhib tähelepanu sellele, et enamik ameeriklasi saab rohkem glutamaate toidust, mida nad söövad, kui neil on MSG, tarbides ligikaudu 11 g looduslikke glutamaate 1 g glutamaatidelt MSG-st päevas.

Muu info

Mononaatriumglutamaat jätkuvalt inspireerib vastuolusid nende seas, kes seostavad lisandit tõsiste neuroloogiliste kõrvaltoimete ja muude ebasoovitavate kõrvaltoimetega. Hiina toiduse sündroomi esmakordselt märgiti 1968. aastal, kui Hiina restoranides kasutatavat MSG-d Ameerika restoranides süüdistasid sümptomid nagu suur higistamine, peavalu, õhetus, valu rindkeres, pearinglus, näo ja kaela tuimus ja nõrkus. MedlinePlus märgib, et arvukad kliinilised uuringud ei ole veel lõplikult siduvad mononaatriumglutamaadi tarbimist nende sümptomitega. Teie keha reageerib glutamaatidele samal viisil, olenemata sellest, kas te tarbite MSG-d või sööte glutamaate sisaldavaid toite, nagu seened, tomatid ja juust, kinnitab IFICF.