Piparmündiõli ninakinnisusega

Piparmündiõli, puhas destillaat või piparmündi taimeekstrakt kasutatakse hingamisteede ummistumise vähendamiseks. Piparmündiõli ja selle peamine toimeaine mentool esinevad kurgu, nina ja kopsu pastillides, salves, inhalantsides ja pihustites. Ehkki esialgsed teadusuuringud toetavad enamiku täiskasvanute ohutust, pöörduge alati enne arsti poole arsti poole, kuna kõrvaltoimed võivad tekkida.

Aktiivsed koostisained

Piparmündiõli sisaldab 2 kuni 7 protsenti metofuraani, 2-3 protsenti isomentooni, 2,5 kuni 3,5 protsenti neomentooli, 3 kuni 5 protsenti atsetaati, 15-20 protsenti mentooli, 35 kuni 45 protsenti mentooli ja jälgi flavonoide ja teisi ühendeid. Washington State University bioloogilise keemia instituut väidab, et piparmündiõli kaks peamist komponenti, menthone ja mentool, on omavahel seotud. Mentoon laguneb, kui õli areneb lilli arengu etapis, moodustades mentooli ja neomentooli. See on oluline, kuna mentool aitab kaasa piparmündiõli iseloomuliku maitse, aroomi, jahutuse ja dekongestiivsete omaduste vastu. Jaanuari riikliku keskkonnauuringute instituudi andmetel on mentool, mentool, isomentoon ja atsetaat osaliselt vastutavad piparmündiõli stimuleeriva toime eest. See stimulantide kvaliteet on päeval kasulik, kuid see piirab piparmündiõli kasulikkust kui pehmendavat ainet, kui une on soovitud; “Flavonoidide” Jeremy Spenceri uuringu “Chemistry Society Review” andmetel on põletikuvastane ja antioksüdantne toime. Tuleb teha rohkem uuringuid, et teha kindlaks, kas flavonoidid suurendavad piparmündiõli pealekandmisomadusi.

Mentooli tähtsus

Mentool on piparmündiõli peamine toimeaine, mis arvatavasti vähendab sinusust ja rindkere ummistumist. Mentool toimib remissioonina, lagundab lima ja lahutab flegma. Mentooli ja piparmündiõli teiste komponentide mõju hingamisfunktsioonidele paremaks hindamiseks on vaja täiendavaid uuringuid.

Kasutusviisid

Saksamaa taimsete ravimite reguleeriv asutus, komisjon E, kirjeldab neli meetodit piparmündiõli kasutamiseks. Nende hulka kuuluvad piparmündi tee joomine, sissehingamine, nina salvid ja muud paiksed salvid. Kuigi neid meetodeid peetakse enamiku täiskasvanute jaoks ohutuks, pöörduge enne oma kasutamist alati oma arsti poole, sest individuaalsed reaktsioonid võivad erineda; piparmündiõli vabanemist piparmündi taimest lehtedest stimuleeritakse kuumuse ja rõhu tõttu, seetõttu lahjendatakse piparmündiõli värskelt Valmistatud piparmündi tee. Komisjon E soovitab täiskasvanutele tassi piparmündi teed kaks kuni kolm korda päevas. Piparmündi tee valmistatakse 1 spl joogiga. Lehtedest tassi auruvett. Maksimaalse kasu saamiseks soovitame teed enne joomist auru sisse hingata. Destilleeritud või ekstraheeritud õlid ei ole soovitatavad piparmündi tee valmistamiseks, sest need on väga kontsentreeritud ja halva kvaliteediga õlid võivad sisaldada saasteaineid. Komisjon E soovitab sissehingada kontsentreeritud destilleeritud või süsinikdioksiidiga ekstraheeritud piparmündiõli sinusõlme korral. Selles soovitatakse panna kolm kuni neli tilka piparmündiõli sooja vee basseinis ja aur sisse hingata. Alternatiivina lisatakse aurustisse, niisutajale, dušši või vannile vees 3 kuni 4 tilka piparmünditud eeterlikku õli; kohalikud manustamisviisid soodustavad piparmündi lenduvate õlide sissehingamist. Inhaleerimist soodustatakse, pannes sõrmega tilka või kaks piparmündiõli ja hõõrudes seda nina või rinnaosa all. Õli lahjendamine viinamarjade seemne- või jojobaõlis enne kasutamist on soovitatav tundlikule nahale.

Ohutus

Vastavalt komisjoni arvamusele E, on piparmündiõli ja paikselt piparmündiõli enamiku täiskasvanute jaoks ohutu, kui seda kasutatakse väikestes kogustes. Kuigi piparmündiõli kasutatakse sisetingimustes kaetud kapslitena tingimustel, mis pole siin kirjeldatud, on vaja täiendavaid uuringuid. Peamine piparmündiõli peetakse mürgiseks. Enne ravimi kasutamist mingil kujul pöörduge arsti poole.

Hoiatused

Rasedatele ja imetavatele naistele, väikelastele ja imikutele soovitatakse vältida piparmündiõli kasutamist, kui arst ei anna nõu. Imiku või väikse lapse nina all on otsene manustamine soovitatav, kuna lapsel võib tekkida hingamisraskus. Võib esineda allergilisi reaktsioone, kuigi harva esineb piparmündiõli. Piparmündiõli IV süst võib põhjustada surma. Vaadake täiendavate kõrvaltoimete uuringuid, kuna see loetelu pole kõikvõimalik. See artikkel piparmündiõli jaoks ninakinnisusega on ainult informatiivsel eesmärgil. Enne kasutamist konsulteerige alati oma isikliku arsti ja tervishoiuteenuse osutajatega.