Ravimid, mis muudavad teie kehakaalu

Ravimid võivad leevendada valu, minimeerida haiguse sümptomeid ja aidata teil paraneda, kuid neil on mõnikord soovimatuid kõrvaltoimeid. Kaalutõus on üks selline kõrvaltoime ja võib olla põhjus, miks mõned inimesed ei kasuta oma ravimit. Kuigi võib tunduda väike hind, võib kaalu saavutamine mõnel juhul põhjustada muid terviseprobleeme ja vähendada teatavate ravimite kasulikke mõjusid. Mõnel juhul on saadaval sarnased ravimid, mis ei põhjusta kehakaalu tõusu.

Enamik antidepressantidest võib põhjustada kehakaalu tõusu, kuid on palju vastuolusid, kui keegi kaalub ja kes seda ei tee. Näiteks saab üks isik, kes võtab spetsiifilise antidepressandi, mitu naela, samas kui teine ​​võib võtta sama ravimit ja mitte üldse mingit kaalu. Kuid teatud antidepressantide kallinemine võib põhjustada kaalu kasvu rohkem kui teised, vastavalt MayoClinic.com Dr. Daniel Hall-Flavinile. Näiteks võivad tritsüklilised antidepressandid, nagu amitriptüliin ja monoamiini oksüdaasi inhibiitorid (MAOI) nagu tranüültsüpromiin – marginimi Parnate, tõenäoliselt suurendavad kehakaalu kui selektiivsed serotoniini tagasihaarde inhibiitorid (SSRI-d), nagu fluoksetiin – Kaubamärk Prozac. Teine tavaline SSRI – paroksetiin – marginimega Paxil – on erand, millel on tendents kaalulangus.

Kortikosteroide, nagu prednisooni, kasutatakse põletikuliste seisundite raviks ja need on tuntud kehakaalu tõusu tekitamiseks. John Hopkinsi vaskuliitkeskuse järgi on kehakaalu tõus peaaegu kõigil, kes võtavad kortikosteroide, ehkki erineval määral. Lisaks kehakaalu suurenemisele on veel üks kõrvalmõju rasvade ümberjaotumine, eriti näo, kaela, selja ja kõhu ümber, mis võivad suurendada kehakaalu suurenemist. Steroidide kasutamise kaalutõus tuleneb suuresti söögiisu suurenemisest, kuid ainevahetuse muutus võib olla ka kaasaegne tegur.

Enamik ravimeid, mis ravivad suhkrut, suurendavad insuliini taset kehas, mis võib kergesti põhjustada kehakaalu tõusu. Insuliin võtab suhkru glükoosi kujul üle verest, kui see on liiga suur. Kui veres on palju insuliini, on glükoositaseme tase madalam ja keha võib arvata, et see nälgib, mis võib põhjustada rohkem söömist. Insuliin salvestab ka ülemäärase suhkru, mida ta võtab rasvana, mis suurendab veelgi kehakaalu. Pittsburghi Meditsiinikeskuse Ülikooli kaalumiskeskuse direktor Madelyn Fernstromi andmetel võib neid ravimeid võtvatel patsientidel aastas 40 psi saada. Üks erand on Glucophage, mida kasutatakse II tüüpi diabeedi ravimiseks, see tegelikult soodustab kehakaalu langust.

Paljud naised teatavad, et neil on rasestumisvastane aine, mis on tingitud rasestumisvastastest tablettidest, kuid MayoClinic.com andmetel on uuringud näidanud, et rasestumisvastase tableti mõju on kas väga väike või üldse mitte. Sünnitusvastased pillid siiski soodustavad vedelikupeetust. Kuigi teil võib tunduda, nagu oleksite kaalutlusi kandnud, eriti rindade, puusade ja reied, ei ole see püsiv ja ainult vesi. Selle efekti eest vastutab rasestumisvastaseid tablette sisaldav östrogeen, seega on üheks võimalikuks lahenduseks vähese östrogeeni sisaldava pilli nagu Yasmin kasutamine.

Antidepressandid

Steroidid

Diabeediravimid

Rasestumisvastased tabletid