Toores spinat ja neerukahjustus

Tervete kristallide ja toitainete arvukuse tõttu on toores spinat superstaar köögiviljade hulgas, mis sisaldavad ühendeid, mis võivad vähendada teie südame-veresoonkonna haiguste ja vähi ohtu. Hoolimata oma tervisepiiridest sisaldab spinat ka sellist antinutrienti, mis võib seonduda mineraalidega ja võib põhjustada neerukive. Kuigi toorpiim ei põhjusta tavaliselt mingit tüüpi neerukahjustust, peate selle köögiviljade puhul olema ettevaatlik, kui teil on olemasolev neeruhaigus või anamneesis neerukivid.

Neerukivid

Toores spinat on kõrge soola nimega oksalaat, millel on kalduvus seostuda mineraal kaltsiumi. Kui oksalaat liitub teie kaltsiumi liigse neerudega, võib see moodustada kõvasti kollakas ühendeid nimega neerukivid. Kuigi enamik neerukividest levib kehast kahjustamata, võivad mõnel juhul olla nii suured kui golfipallid, põhjustada tugevat selja- või kõhuvalu, oksendamist, palavikku või vereülekannet.

Mõju kahjustatud neerudele

Toores spinat sisaldab suhteliselt suuri koguseid kaaliumi, pakkudes 167 milligrammi tassi kohta. Suure kaaliumisisaldusega toidud võivad olla ohtlikud, kui teil on juba raskekujuline neerukahjustus. Neerude vähenenud funktsioon põhjustab kaaliumisisalduse teie vereringesse, mis võib mõjutada teie südame rütmi. Kuigi spinat tõenäoliselt ei kahjusta teie neerusid neerupuudulikkuse tekitamiseks, võib teil tekkida vajadus piirata selle köögiviljade ja teiste kaaliumi sisaldavate toitude tarbimist, kui teil on kaugelearenenud neeruhaigus.

Teie neerude kaitsmine

Teie neerude kaitsmine kividest võib olla nii lihtne kui spinati keetmine enne selle söömist. Vastavalt uuringule, mis avaldati “Põllumajandus- ja toiduainete ajakirjas”, on toiduvalmistamisel eemaldatud enamikust köögiviljadest vees lahustuv oksalaat, kusjuures keetmine eemaldab kuni 87 protsenti oksalaadi ja aurub eemaldab kuni 53 protsenti. Kuigi enamik inimesi võib toorpiimast ohutult tarbida ilma neeruprobleemide tekke tekketa, võib teil tekkida vajadus piirata nii toores kui ka keedetud spinati tarbimist, kui teil on anamneesis kaltsiumoksalaati sisaldavaid neerukive.

Hoiatus ja hooldus

Konsulteerige oma arstiga, kui teil on raskekujulised neerukivid nagu veri uriinis, palavik, külmavärinad, hägune või määrdunud uriin, oksendamine, põletus urineerimisel või tugev külg või seljavalu. Need sümptomid võivad näidata, et teie kehas looduslikult ülekandmiseks on liiga palju neerukive, ja see võib vajada meditsiinilisi protseduure, nagu ureteroskoop, tunneli kirurgia või lööklaine eemaldamiseks.